Zasady prania

Tekstylia czyszczące VERMOP są wykonane z wysokojakościowym materiałów i przekonują wspaniałą wydajnością czyszczenia. Aby dłużej zachować funkcjonalność używanych codziennie tekstyliów czyszczących, bardzo ważne jest, aby o nie odpowiednio dbać. Poniżej przedstawiamy, na co należy zwrócić uwagę podczas mycia tekstyliami czyszczącymi VERMOP. Ponadto należy przestrzegać ustawowych wymogów.
-
Wstępne pranie nowych mopów
Przed pierwszym zastosowaniem wszystkie mopy i ścierki z mikrowłókien należy koniecznie wstępnie wyprać w temp. 95°C. Wzmacnia to szwy i poprawia chłonność włókien. (Wyjątek: mopy akrylowe)
-
Prać osobno
Tekstylia czyszczące z mikrowłókien, z włókien szorujących jak również mop antybakteryjny powinny być prane osobno. Dzięki oddzielnemu praniu uniknie się wzajemnego uszkodzenia różnych jakości włókien. Specjalnie w przypadku ścierek z mikrowłókien należy używać siatek piorących.
-
Usunąć większe zabrudzenia
Podczas mycia podłogi na mopie zbiera się większy brud. Dlatego przed praniem należy go dokładnie strzepnąć lub odkurzyć. W ten sposób zabrudzenia nie przedostają się do procesu mycia. Większe zabrudzenia mogą uszkodzić tekstylia czyszczące lub pralkę.
-
Nie wolno przeładowywać pralki
Aby uzyskać optymalny efekt prania, w bębnie pralki musi być wystarczająca ilość miejsca. Tylko wtedy, gdy tekstylia czyszczące swobodnie poruszają się w bębnie pralki, zabrudzenia mogą zostać dokładnie spłukane. Żelazna zasada brzmi, że należy pozostawić wolne miejsce równe szerokości dłoni lub jednej trzeciej okna pralki.
-
Środek piorący tylko podczas prania zasadniczego
Środek piorący należy stosować tylko podczas prania zasadniczego. Należy go wybrać zależnie od zakresu zastosowania i stopnia zabrudzenia mopa. Podczas dozowania przestrzegać danych producenta środka piorącego. W miarę możliwości unikać wybielaczy z chlorem lub innych żrących środków wybielających. Nie wolno używać zmiękczaczy!
-
Mopy prać w programie prania wstępnego
Pranie mopów powinno objąć przynajmniej jedno pranie wstępne w zimnej wodzie. Podczas prania wstępnego nie używać żadnych środków piorących, aby uniknąć uszkodzeń włókien w wyniku reakcji chemicznych z resztkami środków czyszczących. Poza pozostałościami środków czyszczących wstępne pranie usuwa również zabrudzenia. W ten sposób znacznie poprawia się efekt prania. Tekstyliów czyszczących nie należy prać w temperaturach wyższych niż wskazane na etykiecie!
-
Przestrzegać temperatury suszenia
Nie należy przekraczać zalecanej temperatury suszenia tekstyliów czyszczących. Zbyt gorące suszenie może uszkodzić włókna tekstyliów.
-
Przechowywać w suchym miejscu
Tekstylia czyszczące należy w miarę możliwości przechowywać w suchym miejscu. Obecność wilgoci może spowodować utworzenie się na tekstyliach plam pleśni.
-
Kontrola pralki do prania mopów
Bezproblemowe działanie pralki ma decydujące znaczenie dla dobrej jakości prania. Regularnie należy sprawdzać między innymi: - wąż odpływowy: czy nie jest ściśnięty i czy jego wylot znajduje się niżej niż pralka - bęben pralki: czy nie widać żadnych uszkodzeń i zabrudzenia oraz je usunąć - czystość: dozownika proszku i ewentualnie usunąć resztki proszku Poza tym zalecamy przestrzegać interwałów serwisowych pralki. W ten sposób będą również regularnie sprawdzane delikatne elementy, jak np. grzejnik.